Projekt baroknidivadla.cz

Vítáme Vás ve světě barokních divadel. Stránky vznikají jako nápad vytvořit kompaktní průběžně doplňovanou databázi doposud roztroušených informací o barokním divadelním světě.

Po našich předcích se dochovalo v různém stupni autenticity a dochovaného mobiliáře přes 20 divadel z 16. do začátku 18. století a více než 30 divadel z 18. až 19. století. Tyto historické skvosty nalézáme především v evropském prostoru.

Posláním stránek je zpřístupnění základních informací o historii barokních divadel, o barokní divadelní kultuře, o místech a dochovaných historických divadelních objektech. Také Vás budeme seznamovat se současnými výsledky odborného bádání a výzkumu. Plánujeme, že s postupem času vedle základních informací budeme web rozšiřovat o informace spojené s barokní hudbou, tancem, kostýmy nebo divadelní scénou. Neopomineme ani na měření a modelování akustického chování historických divadelních sálů.

Věříme, že ve spolupráci se specialisty z různých oborů postupně na těchto stránkách zveřejníme zajímavé informace o barokních stavbách, barokní hudbě a tanci. Budeme se Vám snažit nabízet odkazy na související kvalitní weby a podávat informace o trendech badatelských aktivit v dané oblasti. Uvítáme vaše připomínky, nápady a podněty.

 

Ladislav Pouzar a kolektiv